Opatrovaťeľská práca pre každého
Header

Ako si vybrať au-pair rodinu.

Prosinec 8th, 2011 | Posted by admin in Au-pair

BUDEM SI MÔCŤ VYBRAŤ, DO AKEJ RODINY CHCEM ÍSŤ?

Áno. Postup je takýto: na základe tvojich vlastností, schopností a požiadaviek náš zahraničný partner nájde medzi svojimi registrovanými rodinami také, ktoré hľadajú niekoho ako si ty. Rodiny si študujú tvoje prihlasovacie materiály, až kým sa nenájde taká rodina, ktorá ťa chce k sebe pozvať. Náš zahraničný partner nám pošle prihlasovacie materiály rodiny a mi ti ju predstavíme. Ty sa rozhodneš, či do tejto rodiny chceš ísť alebo budeš čakať na ďalšiu ponuku. Takže, konečné rozhodnutie je na tebe.

AK RODINU ODMIETAM, AKO DLHO BUDEM ČAKAŤ NA ĎALŠIU PONUKU?

To je rôzne. Zaznamenáme, prečo si rodinu odmietla, a ďalšie ponuky, voči ktorým by si mala podobné výhrady, sa budú automaticky zamietať, až kým príde taká, ktorá by ti mohla vyhovovať. Podľa toho, koľko máš podmienok, môže sa nájsť ďalšia rodina na druhý deň, no môže to trvať aj týždne. Toto všetko môžeš prediskutovať so svojím konzultantom, keby takáto situácia nastala.

AKO SA MÁM ROZHODNÚŤ, ČI RODINU CHCEM, ALEBO NIE?
Rozhodni sa podľa svojho pocitu, podľa toho, či ti budú sympatickí. Niekedy ti rodina zatelefonuje ešte predtým, ako ti ju predstavíme my, alebo ti zatelefonuje dokonca niekoľko rodín. Môže sa stať aj to, že rodina ťa pozve len na základe tvojej prihlášky a vôbec ti nebude telefonovať. V tomto prípade jej môžeš zatelefonovať ty. Telefónne číslo rodiny ti, samozrejme, dáme ešte predtým, ako sa definitívne rozhodneš, či rodinu prijímaš. Považujeme za potrebné dať ti možnosť porozprávať sa s rodinou o všetkom, čo by ťa mohlo zaujímať. Pri rozhodovaní treba tiež vziať do úvahy počet a vek detí: s jedným dieťaťom je niekedy viac práce ako s tromi, lebo traja sa hrajú spolu, kým s jedným sa hráš ty. Ich vek do značnej miery predurčí, aký bude charakter tvojho pracovného dňa… Ty sama najlepšie vieš, čo sa pre teba hodí.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

One Response

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>