Opatrovaťeľská práca pre každého
Header

Au-pair pobyt v spojených štátoch

Prosinec 7th, 2011 | Posted by admin in Au-pair | Nezařazené
USA 
Au-pair pobyt v spojených štátoch

 

Jazykové požiadavky: dobrá znalosť anglického jazyka (aspoň stredne pokročilí).
Vek: 18—26 rokov (vrátane), slobodný, bez záväzkov
Dĺžka pobytu: 12 mesiacov (+ 13-ty mesiac možnosť cestovať po USA.)
Vreckové: dostanete 139 USD/týždeň t.j. 556 USD mesačne
Ubytovanie: vlastná izba
Stravovanie: Spolu s rodinou
Cesta: letenku do New Yorku a späť dostanete zadarmo. Cestu z New Yorku k rodine hradí rodina
Poistenie na cesty do zahraničia: poistenie na 12 mesiacov hradí rodina (Zdravotné a nemocenské krytie do výšky 50 000 USD).
Požadované vzdelanie: Ukončené stredné s maturitou.
Vodičský preukaz: nutný.
Škola: dostanete jednorázový príspevok 500 USD – použiteľný na štúdium jazyka, alebo iných predmetov – psychológia, počítače, cestovný ruch …
Príručka au-pair: dostanete zadarmo, spolu s učebnicou ku kurzu starostlivosti o deti
Príjem prihlášok: počas celého roka
Akú dobu pred plánovaným odchodom sa treba nahlásiť: najmenej 2—4 mesiace (ak chcete odísť v druhom polroku, najmä v septembri, radšej ešte skôr).
Registračný poplatok: 400 Sk (registrácia platí 2 roky a poplatok sa nevracia)
Sprostredkovací poplatok: 600 Sk (platí sa až po sprostredkovaní rodiny)
Depozit: 500 USD je záloha, ktorú musíte zaplatiť po sprostredkovaní rodiny a bude Vám vrátená po úspešnom 12-mesačnom pobyte — po Vašom návrate na Slovensko, sponzorom programu Au Pair USA, neziskovou organizáciou InterExchange

 

Špeciálne požiadavky
Vaša angličtina musí byť na dobrej úrovni, preto musíte absolvovať osobnú konzultáciu v našej agentúre, kde Vám povieme, či je Vaša angličtina dostatočná. Tento pohovor je povinný pre každého a je zadarmo. Povinné je aj stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou a vodičský preukaz.

 

Špeciálne výhody
Au-pair program v USA ponúka celý rad výhod, ako je cesta k rodine a späť zadarmo, bezpatné 4-dňové školenie v New Yorku s ubytovaním v strede Manhattanu. Ďalej dostanete 500 USD na kurz. Rodina hradí Vaše poistenie po dobu 12 mesiacov a 13-ty mesiac môžete stráviť cestovaním po USA.

 

V ktorých častiach USA máme rodiny?
Najväčšia časť rodín, asi 60% žije v severovýchodnej časti krajiny, na predmestiach Bostonu, New Yorku, Washington D.C. a Philalelphie. Asi desať percent žije v juhovýchodných štátoch – Georgia, Florida, North Carolina, atď. Asi 15 % žije na stredozápade – Michigan, Illinois, Ohio, atď. Posledných približne 15 % je v Texase a západnom pobreží USA.

 

Vie agentúra niečo o rodine, kam au-pair umiestňuje?
Každá americká rodina, ktorá si žiada au-pair sa musí zúčastniť rozsiahleho pohovoru s americkým koordinátorom. Pohovor sa vždy uskutočňuje v dome rodiny a koordinátor si vždy prezrie aj miestnosť určenú pre au-pair. Počas pohovoru je rodina podrobne oboznámená s podmienkami programu a je s ňou prediskutované aká/aký au-pair by sa do ich domácnosti najlepšie hodil. Koordinátor má právo a povinnosť odmietnuť prihlášku rodiny, ktorá sa mu nezdá vyhovujúca pre účasť na programe. Rozsiahly informačný materiál o rodine, včítane fotografií, dostanete ešte pred tým, ako odcestujete. Počas rozhodovacieho procesu vám rodina aspoň dvakrát zatelefonuje.

 

Ako dlho trvá umiestnenie do USA?
Tak ako sme písali vo všeobecnej časti v prvej polovici brožúry, čas umiestnenia závisí na aktuálnej situácii ponuky a dopytu. Všeobecne sa dá povedať, že umiestnenia sú veľmi rýchle- hlavne v prvej polovici roka. Znamená to, že rodina vám môže zavolať už behom týždňa – dvoch po tom, ako úplne skompletizujeme vašu prihlášku. Ani v tomto prípade to však neznamená, že do dvoch týždňov odcestujete – kým sa vyriešia všetky formality – dôjdu originály podkladov k vízam, po tom ako obdržíte víza sa objedná letenka, atď. prejdú zvyčajne ďalšie dni až týždne. Preto je potrebné sa hlásiť minimálne dva mesiace pred plánovaným odchodom. Pamätajte tiež na to, že niekoľko týždňov môže ubehnúť od chvíle kým sa rozhodnete, do chvíle kým sa skompletizuje vaša prihláška – vyplňovanie, odporúčania, pohovor, atď. Veľmi vám odporúčame hlásiť sa vo väčšom predstihu – značne tak zvýšite svoje šance odísť v dátume, ktorý by vám najlepšie vyhovoval.

 

Bojíte sa pohovoru? Nebojte sa!
Či to už nazveme pohovor, alebo interview, vždy zisťujeme, že pre chlapcov a dievčatá to znie hrozivo a nejedni nám prezradili, že dlho váhali, či si majú podať prihlášku len preto, že sa báli, „že nespravia pohovory”. Pohovor v agentúre nie sú žiadne skúšky a skutočne sa ho netreba báť. Je to rozhovor v priateľskej atmosfére, ktorého súčasťou je aj priestor na zodpovedanie vašich otázok, objasnenie podstaty au-pair programu v USA. Tento rozhovor má tiež odhaliť aká je úroveň vašej angličtiny a či vaše predstavy o tom, čo budete robiť a prečo tam vlastne chcete ísť nie sú skreslené, atď. Výsledkom rozhovoru nie sú známky – v prípade, že by sa ukázalo, že máte takú angličtinu, že nemáte nádej sa dohovoriť, odporučíme vám, že potrebujete ďalší kurz a o pol roka môžete prísť na ďalší pohovor (ani za jeden sa neplatí).

 

„Dostanem víza?”
To je asi najčastejšia otázka, ktorú dostávame. Niekedy dokonca v podobe „dostal už niekto víza?”. Po zrelej úvahe určite dospejete k názoru, že keby žiadni aplikanti, alebo väčšina aplikantov, nedostávali víza, nemalo by zmysel, aby agentúra takýto program ponúkala. Máme pre vás teda dobrú správu: je možné dostať víza do USA! Menej dobrá správa je, že agentúra sa nedokáže zaručiť, že víza dostane úplne každý aplikant. Rozhodnutie o udelení víz je plne v kompetencii zastupiteľského úradu USA. Čo agentúra môže urobiť, a nepochybne urobí, je že dostanete všetky oficiálne podklady, na základe ktorých vám víza J-1 môžu byť udelené. Naši partneri v USA, agentúra InterExchange pracuje na poli kultúrnej výmeny už 30 rokov, jej súčasťou sa stala aj agentúra World Learning, ktorá bola prvou agentúrou v USA, ktorá dostala povolenie sprostredkovávať au-pair pobyty a bola tvorcom celej koncepcie au-pair programu v USA. Agentúra je autorizovaná vládou Spojených štátov a zodpovedá sa priamo americkému ministerstvu zahraničných vecí.

 

„Čo ak by som predsa len nedostal/nedostala víza?”
V prípade, že by vám víza boli z akýchkoľvek dôvodov odmietnuté, môžete sa zadarmo preregistrovať na pobyt v inej krajine a sprostredkovací poplatok 600 Sk sa vám odpočíta od sprostredkovacieho poplatku, ktorý budete platiť za sprostredkovanie rodiny vo vami vybranej krajine. Ak sa rozhodnete túto možnosť nevyužiť, poplatok 600 Sk sa nevracia. Záloha 500 USD sa Vám automaticky vráti nech sa rozhodnete akokoľvek.

 

Ťahák o USA
Spojené Štáty Americké (United States of America), pozostáva z 51 štátov. Rozloha 9 363 123 km2, 244 440 000 obyv., hl. mesto: Washington (4,5 milióna obyv.), mena: americký dolár (USD) = 100 centov (kurz: 1 USD = 43,32 Sk platný 29. 2. 2000). Kurz sa neustále mení, o aktuálnom kurze sa informujte v najbližšej pobočke banky.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>