Opatrovaťeľská práca pre každého
Header

Au-pair program v kocke

Prosinec 9th, 2011 | Posted by admin in Nezařazené

AU-PAIR program v kocke

KEDY SÚ ODCHODY?

Počas celého roka. Môžeš si vybrať dátum (mesiac), ktorý ti najlepšie vyhovuje. Napríklad do Anglicka odchádzajú naše dievčatá aspoň dvakrát do týždňa počas celého roka.

AKO DLHO TRVÁ VYBAVENIE PRIHLÁŠKY?


Zvyčajne niekoľko týždňov od podania správne vyplnenej prihlášky. Situácia sa počas roka mení a pri niektorých krajinách sa treba hlásiť vo väčšom časovom predstihu. Presné údaje nájdeš na stránkach jednotlivých krajín. V druhej polovici roka, najmä na jeseň, to trvá dlhšie, pretože po prázdninách sa veľké množstvo ľudí „spamätá“ a podá si prihlášku s termínom odchodu ihneď. Samozrejme, aj v tomto období je väčšina prihlášok vybavených veľmi rýchlo, ale radíme ti, prihlás sa v dostatočnom predstihu a odcestuješ v čase, ktorý si si vybrala.

KEDY SA MÁM PRIHLÁSIŤ, KEĎ CHCEM ODCESTOVAŤ V SEPTEMBRI?


September je najžiadanejší dátum, v ktorom rodiny chcú, aby au-pair pricestovali, a je to tiež dátum, keď chce najviac au-pair odcestovať. Každý rok nastáva takáto situácia: rodiny vopred vedia, že v septembri budú potrebovať au-pair, a vedia aj to, že veľa iných rodín bude v septembri potrebovať au-pair. Preto UŽ OD APRÍLA sa hlásia v našich partnerských agentúrach s požiadavkou na au-pair s nástupom od SEPTEMBRA. Väčšina z nich si au-pair vyberie ešte pred začiatkom septembra. Ak teda chceš odcestovať v septembri, môžeš poslať svoje vyplnené materiály už v apríli (alebo hocikedy pred septembrom). Samozrejme, môžeš sa prihlásiť aj neskôr, ale keď tvoje formuláre prídu až v septembri, s najväčšou pravdepodobnosťou už septembrový odchod nestihneme…

POČAS ZVYŠKU ROKA SA MÁM PRIHLÁSIŤ V AKOM PREDSTIHU?


Počas celého roka prijímame aj prihlášky s nástupným termínom „ihneď“ a okamžite ich zaraďujeme do ponuky, a najmä v prvej polovici roka ich aj „ihneď“ vybavíme. Optimálny čas podania prihlášky pre každú krajinu nájdeš na stránkach venovaných jednotlivým krajinám. Ak si sa už rozhodla, že chceš byť au-pair, najlepšie je prihlásiť sa v čo najväčšom časovom predstihu.

NA AKÚ DĹŽKU POBYTU SA MÁM PRIHLÁSIŤ?


Rodiny uprednostňujú au-pair, ktoré chcú zostať čo najdlhšie — najradšej celý rok alebo aspoň 6 mesiacov. Hlavným dôvodom je, že deti si na au-pair zvyknú a každú výmenu sprevádza plač… Výmena au-pair je pre rodinu záťažou aj preto, že každej novej au-pair treba všetko vysvetliť a vždy nejaký čas trvá, kým sa nová au-pair naučí, ako to v dome funguje. V niektorých krajinách zasa rodiny musia pre každú novú au-pair vybavovať na úradoch množstvo dokumentov, a rozhodne to nemienia robiť niekoľkokrát do roka… Je teda vhodné prihlásiť sa na 6 až 12 mesiacov, ak sa v údajoch na stránkach krajín neuvádza inak.

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ LEN NA 2-3 MESIACE V LETE, JE TO MOŽNÉ?


Je to možné, aj keď nemôžeme zaručiť, že všetky takéto krátkodobé prihlášky budeme schopní vybaviť. O letné pobyty je oveľa väčší záujem zo strany au-pair ako zo strany rodín, a preto sa treba hlásiť v dostatočnom predstihu v marci alebo v apríli a byť pripravená na odchod najradšej koncom mája alebo v júni. Akceptujeme aj prihlášky s plánovaným odchodom začiatkom júla, ale pri letných pobytoch platí, že čím neskorší odchod, tým menšia šanca na umiestnenie.

SME DVE KAMARÁTKY A CHCELI BY SME BYŤ BLÍZKO SEBA!


Môžeme sa pokúsiť umiestniť vás čo najbližšie k sebe, ale nemôžeme to zaručiť! Treba tiež rátať s tým, že vaše umiestnenie by mohlo trvať oveľa dlhšie ako normálne. Niekedy je najlepší spôsob umiestniť najskôr jednu, a potom sa snažiť umiestniť druhú do jej blízkosti. Nemôžeme vám zaručiť, že budete cestovať spoločne — dátum závisí predovšetkým od požiadaviek rodín.

SOM CHLAPEC, MÔŽEM SA STAŤ AU-PAIR?


Áno, za tých istých podmienok ako dievčatá. Najlepšie výsledky máme v Anglicku, najmä s uchádzačmi, ktorí majú dobrú znalosť angličtiny, vedia šoférovať a sú ochotní starať sa aj o menšie deti a plánujú zostať celý rok. Ani tu však nedokážeme umiestnenie zaručiť pre všetkých prihlásených! Pri tejto príležitosti by sme sa chceli chlapcom ospravedlniť, že celý web je písaný v ženskom rode a koncipovaný vyslovene pre dievčatá. Chlapci, žiaľ, tvoria malú časť našich au-pair klientov. Na rozdiel od väčšiny agentúr, ktoré žiadajú od chlapcov oveľa vyššie poplatky ako od dievčat, sú u nás všetky ceny pre chlapcov také isté ako pre dievčatá. Naša cenová politika je súčasťou nášho ospravedlnenia.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>