Opatrovaťeľská práca pre každého
Header

Nanny / mother’s help Veľká Británia Opatrovanie

Prosinec 7th, 2011 | Posted by admin in Au-pair

CHARAKTERISTIKA PROGRAMU

zárobok až 500 – 720 £čistého mesačne (cca 20 000 – 42 000 Sk za mesiac, alebo až 500 000 ročne)
ubytovanie a strava ZADARMO
zdokonalenie sa v angličtine
pracovná zmluva na 6 mesiacov s možnosťou predĺženia

Program kombinuje prácu v domácnosti so starostlivosťou o deti s pobytom vo Veľkej Británii. Môžete si zlepšiť znalosť anglického jazyka a získať medzinárodnú prax v opatrovníctve.

 
PODMIENKY ÚČASTI
Jazykové požiadavky
Pokročilé znalosti anglického jazyka sú nevyhnutné pre účasť v programe.
Vek
Od 19 do 40 rokov.
Dĺžka pracovného pobytu
Neobmedzená, ale minimálne 12 mesiacov s možnosťou dlhodobého profesionálneho rastu.
Termíny nástupu do zamestnania
V priebehu celého roka.
Lehota vybavovania
Prihlásiť sa treba približne 2 – 4 mesiace pred želaným termínom odchodu.
Kto sa môže prihlásiť
Každý, kto má konverzačnú znalosť angličtiny, vo veku od 19 do 40 rokov. Budete potrebovať referencie z oblasti opatrovníctva, alebo zdokumentovať kvalifikáciu v danom obore. Kurz prvej pomoci je nevyhnutný u tých, ktorý nemajú zdravotnícke vzdelanie (ak ho nemáte môžete sa prihlásiť v najbližšej kancelárii Červeného kríža – najkratší kurz je v trvaní 16 hodín).
Pre prácu nanny je potrebné vzdelanie detskej zdravotnej sestry alebo prax v jasliach, alebo na detských oddeleniach nemocníc.
Pre prácu mother´s help je dostatočnou kvalifikáciou aj dobré odporúčanie z predchádzajúceho au–pair pobytu alebo práca v škôlke, alebo dobré odporúčania z opatrovania detí na Slovensku.
Pri väčšine pozícií bude požadovaný vodičský preukaz a ochota šoférovať (jazdí sa vľavo).
Zdravotné sestry
Program je mimoriadne vhodný pre zdravotné sestry, ktoré si počas neho môžu vybavovať legalizáciu dokumentov certifikovanej zdravotnej sestry, zdokonaliť sa v anglickom jazyku a následne si nájsť zamestnanie ako zdravotná sestra vo Veľkej Británii. Plat zdravotnej sestry sa pohybuje od 12.000 £ do 16.000 £ ročne, čo je asi 700.000 Sk až 1.000.000 Sk ročne. Certifikovaným sestrám vieme prácu v Anglicku zabezpečiť.
Doprava na miesto práce
Dostanete podrobný návod ako zvládnuť svoju cestu z letiska do miesta svojej práce.
Starostlivosť
V prípade problémov a nedorozumení v práci je potrebné diskutovať so svojim priamym nadriadeným. Okrem toho dostanete kontakt na nášho anglického partnera, ktorý vám poskytne pomoc a radu, ak ju budete potrebovať.

PRÁCA A PENIAZE
Náplň práce
Táto práca kombinuje starostlivosť o malé deti, ich kompletnú hygienu, žehlenie, pranie, pedagogický dozor a komplexnú výpomoc s domácimi prácami od nákupov cez upratovanie až po varenie.
Pracovná doba
Približne 50 hodín + 2 – 3 noci babysitting týždenne. Práca, pri ktorej ste súčasťou rodiny je časovo náročná a môžete očakávať, že ju bude ťažké oddeliť od vášho voľného času. Nikdy skutočne „neodídete z roboty“ aj keď máte voľno.
Zárobok
Zárobok nanny je vo väčšine prípadov 120 £ až 180 £ čistého týždenne a pri mother´s help zväčša 80 £ až 120 £ čistého za týždeň. Kedže ubytovanie a strava sú zadarmo, tieto peniaze môžete skoro všetky ušetriť.
Vrátenie daní
Po ukončení práce v Anglicku, môžete žiadať o vrátenie daňového preplatku a získať tak ešte nejaké finančné prostriedky. SAPA vám poradí ako na to.
Ubytovanie
Ubytovanie aj stravovanie je zadarmo spolu s rodinou alebo s osobou, o ktorú sa budete starať.
Stravovanie
Zadarmo zabezpečené zamestnávateľom.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

One Response

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>