Opatrovaťeľská práca pre každého
Header

Aupair Veľká Británia

Prosinec 7th, 2011 | Posted by admin in Au-pair | Nezařazené
Veľká Británia
Anglicko, Škótsko, Severné Írsko a Wales
Jazykové požiadavky na aupair:  aspon základná znalosť anglického jazyka.
Vek:  18—27 rokov (vrátane), slobodný, bez záväzkov
Dĺžka pobytu:  Možná 2—24 mesiacov, odporúčaná 6—12 mes.
Vreckové:  35—40 GBP (libier) týždenne
Ubytovanie:  vlastná izba
Stravovanie:  Spolu s rodinou
Cesta:  lístky na autobus do Londýna zakúpite priamo v SAPA vo veľmi výhodnej cene .
Poistenie na cesty do zahraničia:  môžete zakúpiť priamo v agentúre
Požadované vzdelanie:  Ukončené stredné s maturitou alebo výučným listom
Škola:  školné si hradí uchádzač sám. Je možné nájsť aj školy, ktore vyučujú angličtinu zadarmo
Karta mládeže EURO 26:  priamo v agentúre
Príručka au-pair:  dostanete pred odchodom zadarmo
Príjem prihlášok:  počas celého roka
Akú dobu pred plánovaným odchodom sa treba nahlásiť: najmenej 3 týždne, radšej však 2 – 3 mesiace (najmä ak chcete odísť počas prázdnin alebo v septembri)
Registračný poplatok:  400 Sk (registrácia platí 2 roky a poplatok sa nevracia)
Sprostredkovací poplatok:  2550 Sk (platí sa až po sprostredkovaní rodiny)

 

Najlahšie je cestovať do Anglicka
Aupair program vo Veľkej Británii (Anglicku, Škótsku, Severnom Írsku a Walese) je najpopulárnejší hlavne preto, že umiestnenia sa uskutočňujú najrýchlejšie (najčastejšie v priebehu niekoľkých týždňov). Jedine do týchto krajín môžete cestovať aj s iba základnou znalosťou anglického jazyka. Pobyt vo Veľkej Británii je tiež najlepším štartom do pobytov v iných krajinách. Môžete sa tu zdokonaliť v angličtine a získať dobre odporúčania, ktoré Vám otvoria dvere do ostatných krajín.
SAPA sprostredkováva aupair pobyty vo Veľkej Británii už viac ako 7 rokov a všetko je pripravené tak, aby vypĺňanie formulárov a cestovanie bolo čo najjednoduchšie. Po prihlásení dostanete na všetko prehľadné formuláre s vysvetlením, ako ich čo najlepšie vyplniť. (Po sprostredkovaní rodiny dostanete podobné formuláre o rodine.) Zorganizujeme pre Vás miesto a čas stretnutia s rodinou.
Pred odchodom dostanete Príručku au-pair, malú prehľadnú mapku Veľkej Británie, aby ste vedeli, do ktorej časti ste boli umiestnení a podrobnejšiu mapku oblasti s označením miesta, kde býva Vaša rodina.
Všetko, čo budete na cestovanie potrebovať, vybavíte priamo v agentúre: kúpite si cestovný lístok, ak budete chcieť, tak aj poistenie UNION-u na cesty do zahraničia s 30 % zľavou a kartu mládeže. V agentúre sú k dispozícií fotografie autobusovej stanice, na ktorej v Londýne vystúpite. Všetko Vám vysvetlíme tak, že po príchode budete mať pocit, že ste tam už boli. (Niekomu je všetko jasné za 5 minút, niekto na to potrebuje hodinu. Ak treba, vysvetľujeme aj hodinu.)
Pred odchodom si budete môcť pozrieť aj fotografie dievčat a chlapcov, ktorí s Vami budú cestovať v autobuse — a s najväčšou pravdepodobnosťou sa aspoň s niektorými z nich zoznámite osobne už v agentúre. (Už sa dokonca stalo, že sa v agentúre stretla au-pair, ktorá sa práve vrátila od rodiny a hlásila sa do ďalšej krajiny — s au-pair, ktorá práve do tejto rodiny odchádzala.)

 

Formality a víza
Dokumenty k vízam pre Vás zabezpečí SAPA. SAPA Vám tiež poskytne všetky potrebné konzultácie k procesu vybavovania víz. Poplatok za víza je 33 libier, platí sa v slovenských korunách, podľa aktuálneho kurzu. Vízum sa zvyčajne udeľuje behom jedného dňa.
Au-pair vo Veľkej Británii môžete byť maximálne 24 mesiacov od dátumu, kedy ste prvýkrát vstúpili na jej územie ako au-pair.

 

Lekárske ošetrenie
Podľa dohody o spolupráci na poli zdravotníctva (z roku 1976, čl. 5) v prípadoch zranenia, akútneho ochorenia alebo iných prípadoch vyžadujúcich neodkladnú lekársku pomoc (nemocničnú alebo ambulantnú) budú naši občania na území Veľkej Británie ošetrení tak isto, ako by boli ošetrení v takomto prípade domáci obyvatelia — t. j. v štátnej nemocnici Vám poskytnú prvú pomoc zadarmo. Toto platí iba v prípade, že si platíte zdravotné poistenie v zdravotnej poisťovni na Slovensku. Zubné, očné a iné neštandardné ošetrenie treba platiť.
Navyše existuje možnost poistiť sa na cesty do zahraničia v komerčnej poisťovni, napr. UNION, ktorá uhrádza aj pobyt v nemocnici a prepravu v prípade potreby.

 

Ťahák o Veľkej Británii
Spojené Kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska (United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) pozostáva zo štyroch historických krajín Anglicka, Škótska, Severného Írska a Walesu. 244 872 km2, 57 576 000 obyv., konštitučná monarchia, hl. mesto: London (7 miliónov obyv.), mena: britská libra (GBP) = 100 penny (kurz: 1 GBP = 68,83 Sk platný 29. 2. 2000). Kurz sa neustále mení, o aktuálnom kurze sa informujte v najbližšej pobočke banky aupair.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

One Response

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>